Na začátek stránky

Elektronický zámek

Elektronický zámek

zobrazit více

Nový typ monitorovacího a řídícího PLC modulu upraven tak, aby bylo možné ovládat výstup relé.

Nový typ monitorovacího a řídícího PLC modulu SDS MICRO DIN E DALLAS je programově upraven tak, aby bylo možné pomocí nahraných dallas čipů ovládat výstup relé (elektrického zámku).

Dallas čipy se jednoduše nahrají pomocí sběrnice, na které je zapojena dallas čtečka. U ostatních modulů MICRO je tato sběrnice využitá pro připojení teplotních čidel. Moduly jsou vhodné jak pro menší, tak i pro větší typy objektů. Na digitální výstup DO je možné zapojit LED diodu, případně malou piezo sirénu, kterou je možné využít pro kontrolu funkcí systémů. Čas sepnutí elektrického zámku je možné opět nastavit pomocí programu.


Čtečka pro modul Dallas.

Klíčenka modulu Dallas.


Tento modul může ovládat pouze jeden výstup pro elektrický zámek. Pokud bude potřeba zapojit dva výstupy a tudíž ovládat nezávisle dva elektrické zámky připravujeme modul SDS MACRO DALLAS

Modul je dodáván jako zkompletovaný výrobek, v krabičce z ABS materiálu, k montáži na DIN lištu o šířce 6 modulů. Pro připojení vodičů jsou k dispozici ARK svorkovnice.

Napájení je 12V DC. Pokud bude k dispozici napájecí zdroj s dostatečně velkým výkonem (např: DR 30 12) je možné ho použít jak k napájení modulu, tak k napájení elektrického zámku.

V tomto případě elektrický zámek při otevření dveří pouze cvakne.
Pokud bude potřeba klasický zvuk bzučení je vhodné použít pro napájení modulu SDS Micro zdroj DR 15-12 a  pro napájení elektrického zámku se použije trafo 12V AC. Komunikace Ethernet 100Mbit/s.

Zařízení je plně funkční i bez stálého připojení připojeného k PC. PC je nutné využít pouze pro nakonfigurování systému a nahrání dallas čipů. Poté už modul může pracovat bez PC. Doporučený počet nahraných klíčenek je 150ks. Momentálně připravujeme doplnění programu, tak aby bylo možné sledovat průchody jednotlivých klíčenek (osob)

Vaše dotazy - kontaktní formulář

Nevíte si stále rady? Napište nám, rádi vám poradíme.